Vazelin vücudumuzdaki bir çok alandaki faydalarını siz değerli takipçilerimiz için bu makalemiz de derledik. Vazelin ile saç, tırnak, Cilt, Kaş bakımı nasıl yapılır özellikle değindik.

Vazelin, bayanların uzun senelerden beri çokça kullandığı kadınların olmazsa olmazlarından olarak bilinmektedir. Vazelin kullanım alanı olarak oldukça geniştir. Yüzde, saçlarda, kirpiklerde, tırnaklarda, el ve ayaklarda bir çok alanda yaygın kullanıma herkesçe bilinen bir üründür.

Vazelin Faydaları

Vazelin Faydaları

Peki vazelinin içeriğinde ne var?

Vazelinin yapısında en fazla 20 karbonlu hidrokarbonlar dan oluşur. Petrolvari bir kremdir. Yarı katı özelliği bulunan birden fazla karışımın birleşmesinden meydana gelir. Tıp ve eczacılık alanın yaygın olarak kullanılmaktadır. Suda çözülmez yapıya sahiptir. Ancak eter ve alkol de yarı çözünebilir. Erime sıcaklığı 37-55 derece arasında olarak bilinir. Sıvı formunda mineral yağı ve parafin olarak bilinir.Vazelin yaralara pansuman koruyucu olarak, kozmetik alanında sıvı yağ olarak kullanılır.

Vazelinin İçeriğinde ne var?

Vazelinin İçeriğinde ne var?

Vazelin ile Saç bakımı;

Saçlarınızın kırılmasını önlemek amacıyla uygulanabilecek en ekonomik ve etkili yöntem vazelindir. Kuru ve elektrikli saçlarınıza bunu uygulayın anında sonuç alacaksınız. Kullanımı saçlarınıza vazelini iyice yedirin bu kadar basit! Bu uygulama saçlarınızın elektriklenme sinin önüne anında geçecektir ve saçlarınızın kurumasını önleyecektir. Size özellikle Isparta gül vazelinini öneriyorum. Bu ısparta gül vazelinin özelliği uzun süre etkili kalması. Diğer bir çok ürün denedim en uzun süre etkili olan ısparta gül vazeliniydi.

Vazelin ile Saç Bakımı

Vazelin ile Saç Bakımı

Vazelin ile Tırnak Bakımı;

Ellerinizi ve tırnaklarınızı masaj yaparak dan vazelinlemek ile tırnakları beslemiş ve tırnaklarınızın kırılmasını ellerinizin çatlamasının önüne geçmiş olursunuz. Tırnaklarınızı komple yumuşatmak isterseniz şunu deneyin! Tırnaklarınızın üzerine vazelin sürdükten sonra pamuklu bir eldiven giyip sabaha kadar bu şekilde bekletirseniz tırnaklarınızın zamanla yumuşacık olduğunu göreceksiniz. Bu yöntemi 1 hafta boyunca sonuç alıncaya kadar uygulayabilirsiniz.

Vazelin ile Tırnak Bakımı

Vazelin ile Tırnak Bakımı

Vazelin ile Cilt Bakımı;

Pul pul dökülen, kuru, çatlak ciltlerin en ekonomik çözümü yine vazelindir. Cildi anında nemlendirir ve yumuşatır. Vücudumuz üzerindeki bütün sert ve kuru kalan yerlerimizden topuklar, dirseklere çözüm yine vazelin sayesindedir.

Vazelin ile Cilt Bakımı

Vazelin ile Cilt Bakımı

Vazelin ile Kaş Bakımı;

Yerinde duramayan ha bire tiftik tiftik başkaldıran kaşlar içi en ideal ve ekonomik yöntem şüphesiz vazelindir. Ayrıca kirpiklerinizi de vazelinler sayesinde şekillendirebilirsiniz.

Vazelin ile Kaş Bakımı

Vazelin ile Kaş Bakımı

Vazelinin Diğer İnanılmaz Faydaları;

  • Vazelin ile allığı karıştırarak yüzünüze sürebilirsiniz.
  • Gözlerinizin altına yamadan önce vazelin uygularsanız göz altlarında oluşan ince çizgilerden ve kırışıklıklardan kurtulabilirsiniz
  • Parfüm sıkacağımız bölgelere vazelin sürüp sonrasında o bölgelere vazelin sürerseniz parfümün üzün kokusu gün boyunca etkili olacaktır.
  • Vazelini dudaklarınıza uygulayarak ölü dudak derilerinden kurtulabilirsiniz. Geçe yatmadan önce dişlerimizi fırçaladıktan sonra dudaklarımıza vazelin sürüp dudaklarınızı yumuşatabilirsiniz.
  • Vazelini kirpiklerinize uygularsanız kirpiklerinizin zamanla daha parlak ve canlandığını fark edeceksiniz. Kirpiklerinize bir pamuklu kulak çubuğu veya makyaj çubuğu yardımı ile kolayca sürebilirsiniz.

Kimler Neler Demiş?

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Bildir