Vücut tipine göre abiye elbise nasıl seçilir

Yaz yaklaşıyor buda düğün  ve nişan gibi özel günlerin yaklaştığını işaret ediyor.Bu özel günlerde yeni bir abiye elbise almak için vücut tipinizi tanıyor olmanız gerekir.Abiye elbise seçiminde en temek kural vücut tipinize uygun abiye elbise modeli seçmektir.Bu şekilde abiyeyi en güzel şekilde taşıyabilir, vücudunuza daha çok yakışan abiyeniz ile herkesi büyüleyebilirsiniz.İlk önce vücut tipinizi öğrenin ve daha sonra size en çok yakışacak 2015 ilkbahar yaz sezonu’ nun trend renklerinde bir abiye modeli seçin. Vücut tipine göre abiye elbise nasıl seçilir aşağıdaki listemize bir göz atın…

Kum saati vücut tipi için abiye elbise seçimi

Eğer vücut tipiniz kum saati şeklinde ise daha çok büyük göğüs, ince bel ve daha büyük kalçalarınız var demektir. Vücut tipinize en uygun abiye elbise modelleri; bele tam oturan balık elbise modellerdir. Eğer başka bir kesim isterseniz, basen ve kalçaya yapışan aşağı doğru daha kabarık ve ya tül inen abiye elbise modellerini tercih edebilirsiniz. Ayrıca çok büyük desenli kumaşları olan abiyeler yerine düz renk modelleri tercih edin.

Belirli bir Kronik hastalığınız varsa ya da Kronik Hastalığı olan biri ile aynı evde yaşıyorsanız aşağıdaki linkte yer alan ankete katılarak Akademik bir çalışmaya katkıda bulunabilir;gelecektekronik hastalığı olan kişiler ve ailelerinin sorunlarının daha iyi anlaşılmasını sağlayabilirsiniz. Aşağıdaki link sizi kısa bir zamanınızı alacak Google Anket formuna yönlendirecektir.
Teşekkür ederiz.

Bunlarda ilginizi çekebilir; Kısa ve Dar siyah elbiseler nasıl giyilir ?


Armut vücut tipi için abiye elbise seçimi

Eğer sizinde vücut hatlarınız küçük göğüs, dar omuz, ince bel, büyük kalça gibi vücut şekline sahipse o zaman armut vücut tipini yansıtıyorsunuz.. Armut vücut tipinde abiye elbise seçiminde bilmeniz gereken önemli detaylar; Vücudunuzu daha orantılı göstermektir.Bunu için vücudunuzun üst kısmını daha geniş, basen kısmını dar gösterecek kıyafet ve abiye elbise seçimleri yapmalısınız.Abiye modelleri seçerken üst tarafınızı tam kapsayan, straples, omuzları açık vb elbiseler seçin, alt tarafı ise şifon inen abiye elbise modelleri tercih edin.

Bu makaleye de mutlaka göz atmalısınız ;)  Parlak ve payet yılbaşı elbise kombinleri 2015

Elma vücut tipi için abiye elbise seçimi

Vücut tipiniz elma şeklindeyse sizin daha kısa ve kalın  boyun bölgeniz, geniş omuzlarınız, ve  kalın beliniz ile küçük kalçalara sahipsiniz demektir. Bu tip  elma vücut şeklimde ise abiye elbise seçerken  boyun kısmını açıkta bırakan modeller seçmelisiniz, bu şekilde daha zarif görünebilirsiniz.Elma vücut tipinde, vücudunuzun size hoş olmayan kısımlarını gizleyerek, mükemmel görünmesi için farklı yolları vardır. Böylece rahat ve kendinden emin hissettiren, istenmeyen alanları kapatacak elbiseler seçebilirsiniz.Bir elma biçimli kadının akılda tutması gereken en önemli şey, hafifçe karın üzerinde kayan gevşek malzemede bir elbise seçmektir.Ayrıca bakınız; Göbek, karın gizlemek için 7 kıyafet ve moda ipuçları

Bacaklarınızı vurgulayın; bacaklarınız daha ince olduğunda maxi elbiseler ile onları gizlemeyin, her zaman vücudunuzun en imrenilecek ve muhteşem şekilde görünmenizi sağlayacak mini abiye elbiseler seçin.Yüksek bel elbiseler yani göğüs altından drapeli modeller seçip karın bölgesinden hafifçe inmesini sağlayabilirsiniz. V yaka elbiseler ise elma vücut şekli için ideal bir seçimdir.

Vücut tiplerine göre abiye elbise modellerini görmek için galerimizi yakından inceleyin !

Bir önceki yazımız olan Bacakları Uzun Göstermenin Teknikleri | 2021 başlıklı makalemizde ayakkabı seçimi, bacak boyunu uzun göstermek ve bacakları uzun gösteren kıyafet hakkında bilgiler verilmektedir.

Subscribe
Bildir
guest

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

3 Yorum
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x