Vücüttaki çatlaklar nasıl geçer

Vücuttaki çatlakların geçmesi için çatlakların neden kaynaklandığı, hamilelik sonrası çatlaklar mı, yoksa kilo alıp vermeye bağlı mı, yoksa genetik faktörlerden mi kaynaklı bilinip ona göre önlem alınmalı ve tedaviye başlanmalı.Çatlaklar vücuda tam yerleştiyse onlardan kurtulmak oldukça zordur.Çatlakların geçmesi için bitkisel ve doğal yöntemlere de başvurabilirsiniz.Bu yöntemlerden önce aşağıdaki tavsiyeleri de uygulayıp çatlak tedavisine başlayabilirsiniz.

Vücuttaki çatlaklar nasıl geçer ?

1- Çatlakların daha çok artmaması ve rengini ten rengine dönmesi için kilo alıp vermeye dikkat etmelisiniz.Kilonuzu korumak çatlak oluşumunu engellediği gibi, çatlaklarınızın görünümünü en aza indirebilirsiniz.Sürekli rejim yapıp kilo veren ve sonradan verdiği kiloları geri alan kişilerde çatlaklar daha fazla olur.Daha sağlıklı beslenip kilo verseniz bile ideal kilonuzu korumalısınız.

2-Egzersiz ve hareket yapmadan kilo kaybı da vücutta çatlaklara ve sarkmalara neden olur.Bol su içerek sürekli spor yaparsanız vut çatlaklarını azaltabilirsiniz.Yüzmek ve bisiklet kullanmak çatlakları azaltmaya yardımcı olur.Beyaz görünümlü çatlaklar, kırmızı vücut çatlaklarına göre daha zor tedavi edilir.

3-Çatlaklar için lazer tekniği de son derece etkili bir uygulamadır.Çatlakların zamanla yok olmasını sağlar.Ama lazer tedavisine düzenli olarak gitmelisiniz ve spor her zaman hayatınızda olmalı.

4-Vücudunuzun kuru kalmasını engelleyin sürekli nemlendiriciler kullanarak yeniden çatlak oluşumu engelleyebilirsiniz.Eczanede satılan iyi markaların çatlak kremleri, çatlakların görünümü zamanla azaltır.Ayrıca badem yağı kullanarak vücut çatlaklarının oluşmasını engelleyebilirsiniz.

5-Çatlakların oturup vücuda yerleşmeden önce bol su içip egzersizle tedavi etmelisiniz.Ayrıca sizi sıkan ve kan akışını yavaşlatan kıyafetler çatlakların zamanla beyazlaşmasını sağlar.Vücudunuzu çok sıka kıyafetler giymemelisiniz.

Vücut çatlaklarını tedavi etmek için ayrıca hücre yenileyici kremler kullanarak cildinize masaj yapabilirsiniz.Çatlak tedavisi için hücre yenileyici kremleri kullanmaya özen gösterin.

 

 

 

 

5
Kimler Neler Demiş?

avatar
4 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
sedaKadinveBlogMelek Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
seda
Ziyaretçi
seda

önere bileceğiniz ise yarar hücre yenileyici kremler var mı ?

Melek
Ziyaretçi
Melek

En Etkili Çatlak Kremi Eğer gerçekten en etkili çatlak kremi için yapmak istiyorsanız a vitamini, c vitamini ve e vitamini ile bir yağlı karışım hazırlamalısınız böylece cildi ciddi anlamda beslemiş olursunuz. Özellikle oluşması muhtemel çatlaklar konusunda tarifini vereceğim krem sayesinde ciddi anlamda başa çıkacaksınız. Tarif aşağıda 100 gr katı kakao yağı 30 ml jojoba yağı 30 ml avokado yağı 10 ml e vitamini (2 adet) 10 m c vitaminli yağ (2 adet) 10 ml a vitaminli yağ (2 adet) 10 ml skualen (2 adet) Kakao yağını benmari usulü eritip içerisine diğer yağları ve vitaminleri ilave edin ve karıştrın. Donduğunda katı… Read more »

KadinveBlog
Üye

Teşekkürler Melek Hanım.

trackback

[…] ayrıca oluştuğu bölgede kan dolaşımını engellediği için damar tıkanıklarına ve varis, ciltte çatlak gibi sorunlara yol açabiliyor. Selülit  , bağ dokusu iltihabı ( hidrolipodistrofi) olarak […]

trackback

[…] döneminde hızlı alınan kilolarda çatlakların oluşmasında en etkili faktörlerdir.Çatlak tedavisi için evde yapabileceğiniz kür ve maskeleri araştırdık, en olumlu sonuçlar verenleri […]