Yağlı yüz ve cildimden  nasıl kurtulabilir, yağlı ciltler için güzellik ipuçları nelerdir ?

Tabii, nemli bir görünüm şu anda trend olabilir, ve yağlı cilt de daha sonraki yaşamımız üzerinde daha az kırışıklık oluşması teselli ödülü olabilir. Ama makyajın erimesi ve yapışması ile uğraşırken birde akne oluşumları başa dert olur.

Ben Burada hem doğal hem de içten, yağlı ciltler için ne önerilerde bulanacağım

sadece hafif bir nemlendirici kullanın.Cildiniz zaten kendisi bol şekilde yağ üretiyor, o pahallı kemler gerekmez.Herhangi bir dermatolog size söyleyecektir birkaç nemlendirici önerim var şöyle bir nemlendiricidir isteğe bağlı kullanabilirsiniz gibi… Birazda cilt bakımı firmalarının diretmesinden kaynaklanır.

HydrExtreme bitkisel gliserin ve Cassia angustifolia çekirdeği ekstresi gibi sadece iki madde içeren berrak bir sıvı serum önerebilirim.

Yağ üretimini kontrol için jojoba yağı deneyin

Eğer doğal bir topikal ilaç arıyorsanız, o zaman jojoba yağı düşünün. Evet bir yağ. Yağlı cilt üzerinde harika etkili..

Jojoba (teknik bir bitki balmumu) sebum üretimini düzenlemeye yardımcı olduğu bilinmektedir. Biz doğal sebum üretmek için en yakın şey arıyoruz , ve bunu uyguladığınızda, deri yeterli yağ olduğunu kaydeder.sebum üretmeye devam etmez.

Saf organik jojoba yağı, sertifikalı organik lavanta esansiyel yağı gibi  GDO’suz E vitamini içeren yağları kullanın.

Sıcak su ve a cilt kurumasını esas olan  bakım ürünlerinden kaçının.

Onlar ilk başta iyi bir fikir gibi görünebilir, ama cildiniz telafi etmeye çalışır gibi zamanla cildinizde  tahribata neden olabilir.

Bir A vitamini eksikliğiniz varsa mutlaka  gidermelisiniz.

Eğer  tiroid sorunlarınız varsa da, cilt daha fazla nem ve yağ üretir . Ancak, “giderek sıcak, nemli, işleyen cilt  A vitamini ihtiyacı”da olabilir.

A vitamini en iyi kaynak karaciğerdir. .bir yumurta içinde tavuk ve dana karaciğer yemek  A vitamini ihtiyaçlarını karşılamak için iyidirç. haftada bir kez yemenizi  öneririz.

Kimler Neler Demiş?

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Bildir