Kendi cilt bakım ürünlerinizi evde organik ürünler ile yapaya ne dersiniz ?Özellikle krem,  nemlendiriciler doğal olarak evde yapılabiliyor.Üstelik içinde hiç bir kimyasal madde kullanılmadığından emin olabiliyorsunuz… Ancak, soğuk havaların başlangıcı, küçük bir çıkmaz getirdi. Ben  yağsız bir nemlendirici sprey gerekli olduğunu düşünüyorum.

Tüm kış  boyunca ben yağlı ve parlak bir cilt istemiyorsanız özellikle yağlı ciltler  bu spreyi yapabilirler.

Benim kış cilt nemlendirici ihtiyacı olarak, özellikle soğuk, rüzgar, ya da kirli havaya maruz kalıp kuruyan ve yanan  ciltler için çok etkili.Her zaman zaten aşırı yağ üreten cilt üzerine kalın bir losyon har vurup harman savurmak yerine bu tür nemlendirici doğal spreylere ihtiyacımız olduğunu düşünüyorum. Oldukça hafif bir şey hemde çok besleyici.

Bu cildinizde taze ışık hissi verecek  yağsız nemlendirici sprey , soğuk aylarda kullanabileceğiniz gibi sıcak havalar da dahil  tüm yıl boyunca içiniz rahat bir şekilde kullanabilirsiniz!

doğal nemlendirici sprey tarifi

doğal nemlendirici sprey tarifi

Doğal Nemlendirici Sprey Malzemeler Hakkında

Damıtılmış su: Ev yapımı nemlendirici sprey yapımı için İşlenmemiş musluk suyu kullanmayın. Musluk suyu kireç  ve mikroskobik organizmalar içerir. (Kalite filtreleme sisteminden) filtrelenmiş su kullanarak yapabilirsiniz.Veya hazır sularda olabilir.

Saf bitkisel gliserin: Gliserin havadan su emer a “, higroskopik” dir. Çok yumuşak bırakarak cildinize nem çekiyor. Gliserin, suda kolayca çözünür. saf bitkisel gliserin  arayın, saf olmayan GDO bitkisel yağlardan elde edilen herhangi bir ilave maddeler olmasın.

Üzüm, tatlı badem, ya da fındık yağı: Bu yağların çok nemlendirici özelliği var ve cilt tarafından kolayca emilir. Onlar  gözenekleri tıkamaz.Kalite yağları marketler, aktarlar, gıda mağazalarında bulabilirsiniz.

Ayrıca bakınız;  10 İnanılmaz Doğal Anti Aging Cilt Bakım Çözümü

E Vitamini: Bu vitamin besleyici serbest radikallerden cildimizi korumaya yardımcı olur ve cilt için koruyucu bir bariyeri vardır. Aynı zamanda bu tarifte doğal bir koruyucu olarak hizmet vermektedir. E vitamini kapsülleri nemlendirici içine sıkılmış olabilir. E vitamini yağı şişelerini ve kapsüllerini, Eczanelerden satın alınabilirsiniz.

Uçucu yağlar: En sevdiğiniz kokusu olanları ekleyin ve uçucu yağlar ile nemlendiricinin yararlı özelliklerini arttırın. Lavanta, tüm cilt tipleri için iyidir. Bu tarifte, fototoksik olan narenciye uçucu yağları kullanmaktan kaçının, bunları cildin güneş ışığına daha duyarlı olmasına neden olabilir. Aktar ve Eczanelerde  esansiyel yağları bulabilirsiniz.

Nemlendirici Sprey için Malzemelerin Ölçüsü

¼ fincan damıtılmış veya filtrelenmiş su
1 ½ çay kaşığı saf bitkisel gliserin
1 çay kaşığı üzüm çekirdeği, tatlı badem, ya da fındık yağı ( kaliteli yağlar satın alın)
4-5 E vitamini yağı damlası(GDO’suz E vitamini yağı )
8-10 Seçtiğiniz esansiyel yağlardan damlatın.( % 100 saf esansiyel yağlar satın alın)

Tüm malzemeleri birleştirin ve dikkatlice  küçük bir  sprey şişesine dökün.Her kullanımdan önce iyice çalkalayın . Özellikle duş veya banyodan sonra, gerektiği gibi vücuda bolca püskürtün.

Eğer denediğiniz ev yaptığınız memnun kaldığınız  kendi nemlendiricileriniz varsa konu altındaki yorum kısmından bizimle ve ziyaretçilerimiz ile paylaşabilirsiniz.

Kimler Neler Demiş?

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Bildir