Yağlı saçlar için şampuan önerileri. Yağlı saçlara uygulayabileceğiniz en iyi bitkisel şampuan önerileri ve kesin çözümler anlatılıyor…

Yağlı saçlar her bakımdan kadınlar için sorundur. Kısa zamanda yağlandığı için şekil verilmez, görüntüsü kötüdür ve daha da önemlisi kendinize güveninizi alır götürür. Aynalar düşmanınız olur. Değişik birçok maske olmasına rağmen maske sonrası mecburen kullanmanız gereken bir şampuan olmalıdır.

Bu nedenle yağlı saçlardan kurtulmak için yapılması gereken ilk hareket doğru şampuanı bulup kullanmaktır. Saç derinizi nemli tutmak yağ üretimini azaltacaktır. Genelde kadınlarda nemli saç daha yağlı olur düşüncesi hakim olsa da sanılanın aksine nemlendirici etkisi olan şampuan kullanmanız çok önemlidir.

Yağlı saçlar için şampuan seçerken öncelikle içerisinde yağ, silikon ve yağı arındırmak için kullanılan kimyasalların çok olmaması önemlidir. Çünkü kimyasallar saçlarda sorun yarattığı gibi saç derisinde de sorunlar çıkartmaktadır.

Argan yağı, çay ağacı yağı veya ısırgan otu içeren şampuanlar saçı yumuşatıp saç derisini nemlendirdiği için tercih edilmelidir.

Arındırıcı şampuanlar ise saç derisini ve saç gözeneklerini açtığı için ölü deri hücrelerinin atılmasına ayrıca saç şekillendiricilerin kalıntılarını temizlemekte yardımcı olmaktadır. Fakat içeriğinde normal şampuanlara oranla daha fazla kimyasal bulunduğu için haftada en fazla 1 kere kullanmak gerekir.

Ayrıca saç telleri ince olanların saçları daha fazla yağlandığı için saç telini güçlendirici şampuanları da kullanmalısınız. Kına özlü yapılmış bazı şampuanlar, kınanın saça etkileri düşünüldüğünde tercih edilmelidir. Çünkü kına saçı güçlendirir ve yağlanmayı geciktirir.

Killi şampuanlarda yağlı saçlar için harika bir çözümdür. Eğer şampuan yerine doğal olarak kullanım istiyorsanız kili suyla krem kıvamında olana kadar açın. Sonra her yıkamada bu kremi saçlarınıza sürün.

Ayrıca bir diğer seçenekse sarımsak özlü bitkisel şampuanlardır. Sarımsak doğal bir antibiyotik olduğu için sorunlu olan saç diplerindeki yağ bezelerini onarır ve sağlıklı pırıl pırıl ve tabii ki hemen yağlanmayan saçlara kavuşabilirsiniz.

Doğru şampuanı seçtikten sonra yapmanız gereken, doğru şekilde kullanmaktır. Şampuanı kullandıktan sonra iyi durulamazsınız gözenekler tıkanır ve daha hızlı yağlanma olur. Şampuanlamadan sonra bakım kremi kullanıyorsanız saç diplerine uygulamadan sadece saç uçlarını kremlemeniz saçınızın yağlanmasını geciktirir.

Yağlı Saçlar İçin Şampuan

Yağlı Saçlar İçin Şampuan

Kimler Neler Demiş?

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Bildir