Yazlık Abiye Modelleri | 2021

Yazlık Abiye Modelleri

Abiye seçerken baktığımız şeylerden biri de doğal görüntümüzü ortaya koyup koymadığıdır. Duruşumuzu güzelleştirecek bir elbise bulmanın yanı sıra, giyeceğimiz zamanın hava durumuna uygun bir elbise seçmek de önemlidir.

Sosyal etkinlikler yıl boyunca gerçekleşir. Bu nedenle, yalnızca dört mevsimlik bir abiye herkes tarafından uygun görülmeyebilir. Bunu söyledikten sonra, belirli bir mevsimde neyin giyilmesi veya giyilmemesi gerektiğine dair katı ve hızlı kurallar olmadığını size söylemeliyiz. Yine de mevsime uygun bir elbise seçmek daha uygun bir görünüm sağlayacaktır.

Yaz ılık havayla başlar, ardından ılık ve nemli olmaya devam eder. Kıyafet seçiminizi, katılacağınız etkinlik sırasında beklediğiniz hava durumuna göre değerlendirmeniz gerekir. Yazın ilk yarısında daha ağır ve özenli bir kumaş seçin, ancak hava ısındıkça hafif, nefes alabilen ve havadar kumaşlara geçin. İşte yazlık abiye kıyafetinizi seçmenize yardımcı olacak bazı ipuçlarını derledim.


Yazlık Abiye Modelleri
Yazlık Abiye Modelleri

Yazlık Abiye Seçerken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Yazın akşam davetine gideceğiniz zaman her gün yaptığınızdan çok daha güzel giyinmelisiniz. Saten, ipek veya kadife kumaşlar abiye kıyafetler için vazgeçilmezdir. Fırfırlı kumaşları seçmek her zaman sizi şık göstermeyebilir. Kendinizi, vücut yapınızı ve teninizi bildiğiniz taktirde şık olmak için gerekenleri yapabilirsiniz. Sizin için tercih edebileceğiniz abiye kıyafeti seçmeniz için önemli kriterleri yazdım. Bu yaz şık olmamak için hiçbir bahaneniz kalmasın!

Rahat Yazlık Abiye

Yaz, kalın ve birçok parçadan oluşan kıyafetlerden kurtulma ve minimalist elbise modellerini tercih etme mevsimi olarak görülür. Tasarım detayları yerine yazın canlılığını ortaya koyan renklere odaklanın. İlham almak için parlak çiçekli kumaşlardan işlenmiş elbiselere ve çiçek eklemeli abiyeleri düşünebilirsiniz. Bir akşam partisinde bile, kesinlikle resmi olmaktan çok resmi olmayan bir kıyafet seçmek en iyisidir. Rahat yazlık elbiseler sadece rahat hissetmenizle kalmayacak, aynı zamanda iyi görünmenizi de sağlayacaktır.

Bu makaleye de mutlaka göz atmalısınız ;)  Elie Saab'ın Resort 2015 Abiye Elbise Koleksiyonu

İç Mekan ve Dış Mekanda Giyilecek Yazlık Abiyeler

Sıcaklıklar arttıkça, hepimiz çok parçalı kıyafetlerden vazgeçiyoruz ve az parçalı veya tek parça elbiseleri tercih ediyoruz. Bununla birlikte, katıldığımız etkinlik dışarıda gerçekleşiyorsa, güneşten korunmanız önerilir. Yine de renkleri hafif ve tasarımı sizi zora sokmayacak şekilde olan elbiseler var.

Ten Rengine Göre Abiye Seçimi

Yazlık abiye seçerken göz önünde bulundurulması gereken en önemli şeylerden biridir, ten renginize uygun olan renkte abiye seçimidir. Koyu tenli kadınlar için pastel renklerde, gri ve beyaz muhteşem görünüm olabilir. Cildiniz çok koyu ise sarı bir elbise parlamanızı sağlar. Benim gibi beyaz tene sahipseniz daha parlak renkler daha iyi işlev görür. Örneğin mavi, pembe, kırmızı, turuncu ve menekşe sizi cıvıl cıvıl gösterecektir.

Bedenine Uygun Abiye Seçimi

Pandemiyle beraber çoğu alışveriş adresimiz online mağazalar oldu. Trendyol, hepsiburada, N11, ModaNisa vb. mağazalar cıvıl cıvıl yazlık abiyelerin satıldığı mağazalardan en bilinenleri. Neyse ki bu mağazalarda yorum yapılıyor. Kendi bedeninizi elbette biliyorsunuz ancak bazı kıyafetlerin kalıbı dar-geniş olabilir. Yorumları okuyarak kendi bedeninize uygun abiyeyi alın. Bedeninize uygun olmayan abiye şıklığınıza gölge düşürebilir.

Vücut Şekline Göre Abiye Seçimi

Ters üçgen vücut şekli: Geniş omuzlarınız varsa, onları bacaklarınızla dengelemeniz gerekir. Bunu başarmak için, V yakalı üstleri tercih edin. Alt kısmı A kesim olan etekler de size çok yakışacak.

Dikdörtgen vücut şekli: Vücut genişliği bakımından beliniz omzunuzun genişliğiyle aynıysa kıvrımları vurgulayın. V yakalı üstler ile birlikte uygun altlar, şal elbiseler ve kalem etekler bu konuda yardımcı olacaktır.

Elma vücut şekli: Vücudunuzun alt kısmı ince göbek kısmı kalınsa bacaklarınızı ve omuzlarınızı ön plana çıkarmalısınız. Çiçekli modeller sizin için ideal olacaktır.

Bu makaleye de mutlaka göz atmalısınız ;)  Bilek Bot ve Çizme Giymenin Farklı Kombinleri

Armut vücut şekli: Vücudunuzun üst kısmı ile belinizin alt bölümünü vurgulamanız gerekir. Fit kesim elbiseler bu noktada şıklığınızı arttırabilir.

Ayrıca bu makaleye de göz atabilirsiniz: Vücut tipine göre abiye elbise nasıl seçilir

Uzun Abiye Seçimi

Yaz mevsiminde gece partileri, düğünler, nişanlar, kokteyller vs. bitmek bilmez. Bizim de bu özel günlerde şık görünmemiz gerekir. Her zaman kısa giyinerek şık olunmaz. Kısa boylu değilseniz uzun yaz abiyeleri arasında hayat kurtarıcı olabilir. Sizin için yazın giymeye uygun straplez, işlemeli, ince kumaş ve rengarenk uzun abiyeleri bir araya getirdim.

 

Sizin bu yaz için önereceğiniz yazlık abiye modelleri tavsiyeleriniz nelerdir? Aşağıda yorumlarda bizimle paylaşabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Işıltı Sevenlere Metalik Elbiseler! | 2021 başlıklı makalemizde ışıltılı elbise, metalik elbise ve metalik renkler hakkında bilgiler verilmektedir.

Subscribe
Bildir
guest

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x