Zeytinyağı saça zarar verir mi? Zeytinyağı saça nasıl sürülür? Uzmanlara göre saça zeytinyağı sürmenin verdiği sonuçlar anlatılmaktadır…

Doğal yağlar arasında saça uygulanan ve oldukça faydalı olduğu bilinen yağlardan biri de Zeytinyağı. Zeytinyağı, saçları daha parlak gösteren, nemlendiren ve yumuşatan bunun yanı sıra, kırıklarından arındıran doğal yağlardan bir tanesi. Bu nedenle de, saçlarına doğal yağlarla bakım yapmak isteyen bayanların zeytinyağını severek kullandıkları da bir gerçek.

Ancak bazı uzmanlara göre, doğal yağlarla yapılan saç bakımı saça zarar veriyor. Uzmanların ifadesine göre, bu doğal yağlardan biri olan ve saç bakımında kullanılan zeytinyağının içeriğinde yararlı yağ asitleri bulunmasının yanı sıra, bazı yağ asidi türleri de bulunmakta.

Ayrıca, zeytinyağını saçtan gidermek için daha fazla şampuan kullanmak gerekiyor ve bu da saçlara oldukça zarar veriyor. Zeytinyağı, saçlardaki kuruluk, matlık ve sertlik sorunlarına karşı kullanılan bir doğal saç bakım maskesi. Ancak bu tür sorunları olan bayanların zeytinyağı kullanmak yerine saçlarındaki sorunları tek tek gidermesi uzmanlara göre daha doğru olmakta. Örneğin, özellikle de saçları fazla yıkamaktan dolayı oluşan saç kuruluklarını önlemek için zeytinyağı kullanmak yerine saçları daha az yıkamak daha iyi bir çözüm yöntemi. Ya da saç bakımı için doğal yağların yerine saç bakım kremi kullanmak daha doğru.

Genellikle kimyasal madde içerdiğinden dolayı saç bakım kremlerinin kullanımı pek çok bayan tarafından tercih edilmese de, bu yanlış bir görüş. Özellikle de saç bakım kremleri ve şampuanların ayrı ayrı kullanılması saç bakımı konusunda oldukça faydalı. Saçları elektriklenen bayanlar ise, saç kremlerini saçlarına sürerek elektriklenmenin önüne geçebilirler. Nemsiz saçlar için yapılabilecek uzman tavsiyelerinden biri de, profesyonel bakım, yani saç bakımında uzman olan kişilerden yardım almak.

Öte yandan, saçlarda meydana gelen sorunların temelinde yatan sorunların ortadan kaldırılması saç bakımı yapmaktan daha önemlidir. Örneğin, kansızlıktan kaynaklanan saç dökülmelerinin önüne geçebilmek için kesinlikle tedavi olunması gerekir. Ya da saç derisinde oluşan kepeklenmeleri önlemek için mutlaka cilt doktoruna başvurulması ve doktorun vereceği kremlerin kullanılması gerekir. Bunun yanı sıra, vitamin eksikliği, yaşlanma, hormonlardan kaynaklanan sorunlar ve saç dökülmesine sebep olan birçok faktör ortadan kaldırılmadan saç bakımı yapılmamalıdır.

Zeytinyağının Saça Zararları

Zeytinyağının Saça Zararları

4
Kimler Neler Demiş?

avatar
3 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
KadinveBlogAyşeZehraemel Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Ayşe
Ziyaretçi
Ayşe

kızlar beni duyan varmı az önce birkaç yıllık zeytin yağını saçıma sürdüm zararı olurmuki

KadinveBlog
Üye

Şuana kadar birşey olmamışsa problem yok. Vucüt kendini yeniler.

Zehra
Ziyaretçi
Zehra

Aynen öyle. Kremle doğal zeytinyagu karşılaştırması komik olmuş.

emel
Ziyaretçi
emel

tabi tabi resmen kremler satılsın diye yazılmış bir metin.bu kadar da belli etmeyin yahu.