Evde kendine boncuklu harika küpeler yap!

Sezon hala yaz zirvesinde ve çok renkli boncuklu Küpeler moda . Hiç şüphe yok ki, Fuşya ve Turkuaz renk boncuk bu güzel küpelerden yapmak için mükemmel yaz renklerinden. Senin için mükemmel bir moda aksesuarı olacak popüler renkli boncuklar, hatta bunları sende evde yapabilirsin. Ve, en iyi kısmı bu DIY küpe yapmak çok eğlenceli ve herhangi bir günde  herhangi kıyafetler ile takmak çok  tarz.

evde küpe nasıl yapılır;

Gerekli Malzemeler

kupe yapmak icin gerekli malzemeler

  • Boncuk

Eğer yerel damak mağazasında boncuk farklı türünü bulabilirsiniz. Şekli ve boyutu sizin küpe bakmak istiyorum nasıl bağlı olabilir. İşte, ben çemberin ortasına koymak için iki büyük odak boncuk almış. Ben simetrik, iki tarafta dize boncuk diğer üç çeşitleri aldı.

 

  • Tel

Sen takı tel, altı inç her kesim 2 adet gerektirir. Ben Beadalon yuvarlak tel ölçmek 24-kullanılır. , Çok kalın veya çok ince tel emin kullanmayın emin olun.

  • Silindirik metal

Bu halka şeklinde bir tel bükmek için (bir makara gibi) bir silindir şeklindeki şablonun gerekir. Kasnak küpe bitmiş çapı bu daha büyük veya daha küçük istiyorsanız, daha büyük veya daha küçük bir şablon kullanın, 1.5 inç, yani.

  • Küpe çengeli
  • Küpe yapma Araçları
  • Tel kesici, düz burun pense ve yuvarlak burun pense.

Nasıl yapılır
1..  kasnağı oluşturmak için makara etrafına tel bir parça dolanır  uzunluğu eşit olmalı böylece eşit miktarda yapışır.

evde kupe yapimi 1
2.. Şimdi, makara çevresi nde aynı miktarda ayarlanır, öyle ki birbirine tel tutturulur. Tel 1 inç her iki uçta da bırakılacaktır . Eğer makaradan tel kaldırırsa, bu her iki tarafta iki bükülme olacaktır, aşağıdaki resimde gösterildiği görünecektir.

evde kupe nasil yapilir 2

3. Şimdi, boncuklar üzerine dizmeye başlayın. Yavaşça boncuklar iplik üzerinde iplik izinde karışıklığıile aynı olacak şekilde düzeltin. Eğer orta da (odak da)  boncuk kullanmak istiyorsanız, ilk önce onu ipliğe takın.
evde  boncuklu küpe nasıl yapılır 3

4. Boncuklar yeteri kadar  Bükülmüş tele ulaşana kadar, odak boncuğun diğer tarafına da küçük boncukları dizin.

5. Yine, iğlik üzerindeki boncukların düzleşmesini diğer tarafı da aynı şekilde yaparak aynı desen olmasını sağlayın. Tüm boncukların geçirilmesinden sonra, aşağıdaki resimde gösterildiği gibi görüneceğini unutmayın. Şimdi telleri sarmak için hazır pense olsun.

evde kupe yapma

6. Şimdi, yuvarlak burun pense ile tel ipliklerini  kavrayın.

evde kupe yapimi asamalar
7. 90 derece bileğinizi bükerek telleri tutun
kupe yapma

8. parmaklarınız yardımıyla, yuvarlak burun pense ile tellerin uçlarında döngü ile tut.kupe diy

9. Şimdi, yuvarlak burun pense ile telleri sarın  ve döngü içine pense ile sadece dip noktasına takıp yuvarlak olmasını sağlayın, daha sonra, döngüden penseyi çıkarın.
evde kupe nasil yapilir 2015

10. döngüyü güvenli hale getirmek için döngü tabanı etrafında telinin uçlarını sarın. Yine döngüdeki yuvarlak burun pense yaparken adım 9’da gösterildiği gibi, telin her iki uçlarını kavrayın.

kupe yapma diy 2014

11. Şimdi, döngünün tabanı etrafında teli sarın ve daha önce karışıklığı oluşan döngünün dibinde dikey telin  ufacık boyu olması gerektiğini unutmayın.

boncuklu kupe diy 2015

12. aşağıdaki resimde gösterildiği gibi görünene kadar teli sararak tutun.
boncuklu kupe diy

13. Artık tel uçlarının çok kısa bir uzunluğa getirilip bırakılır.
kupe yap
14. döngünün tabanına tam olarak yakın uçları kesmek için kesiciler kullanın. Başka bir şeyi kırpmadığınız dan  emin olun.kupe yapimi
15. Şimdi, bu döngüye tel sokmak için düzleştirin bu şekilde boncuklar sabit kalır.Düz burun pense kullanın.
kupe nasil yapilir resimli
16. Döngülere düzleşene kadar düz burun pense kullanın.
kupe yap 1

17. Şimdi, küpe çengelini alın. Aşağıdaki resimde, solda kapalı bir tel. Kolayca küpenin dönmesi için bu yuvarlağı açabilirsiniz. Düz burun pense kullanarak, halkayı  açacak gibi döngüyüü kaydırarak açın.

kupe yapimi 1

İkinci küpe için aynı işlemi tekrarlayarak bitirebilirsiniz.

evde kendine boncuklu kupeler yap

Ayrıca bir kolye de yapabilirsiniz. Bunun için, sadece uzun bir zincir veya deri ip gerekir.

evde kolye yapimi

Kimler Neler Demiş?

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Bildir