Home / Makyaj / Evde Göz Makyajı Yapma Teknikleri
Evde Göz Makyajı Yapma Teknikleri
Evde Göz Makyajı Yapma Teknikleri

Evde Göz Makyajı Yapma Teknikleri

Makyaj yapmak güzellik ve bakımın en önemli parçalarından bir tanesidir. Bu nedenle birçok kadın makyajı ve makyaj malzemelerini hobi edinmiştir. Bir süre sonra tutku haline gelen makyaj, tekniklerini öğrendikçe daha zevkli bir hal almaya başlayacaktır. Bu yazımızda sizlere göz makyajı için uygulayabileceğiniz tekniklerden bahsedeceğiz.

Kedi Gözü Makyajı: Bu makyajda hedeflenen koyu ve etkileyici bakışlara sahip olmaktır.Koyu renkli bakışlara sahip olabilmenin yolu siyah bir göz makyajından geçmektedir. Siyah göz makyajı günlük kullanım için çok fazla cesaret edilemeyen fakat özel davetlerde ya da özel günlerde dikkat çekmek istendiği zaman rahatlıkla kullanılabilecek bir makyaj tekniğidir. Siyah göz makyajına sahip olabilmek için kullanmanız gereken malzemelerin hepsini siyah renklerden seçmeniz gerekmektedir. Öncelikle siyah far göz kapağına uygulanır. Daha sonra eyeliner uygulaması yapılır. Vurguyu daha da artırmak için eyeliner uygulaması gözlerin iç kısımlarına da yapılmalıdır. Siyah bir göz kalemi ile alt kirpik çizgilerinin üzerinden geçildikten ve kirpiklere rimel uygulaması yapıldıktan sonra göz makyajınız tamamlanmış olacaktır.

Buğulu Göz Makyajı: Bu makyaj tekniğine dumanlı göz makyajı da denmektedir. Buğulu göz makyajı yapabilmek için gerekenler gri tondaki makyaj malzemeleridir. Far seçilerek göz kapağının üzerine hafifçe fırlatılır. Daha sonra far fırçasıyla güzelce dağıtılır. Bu esnada porselen makyaj görüntüsü elde edilmek isteniyorsa far fırçası hafif nemli hale getirilebilir. Far sürüldükten sonra sıra rimele gelir. Siyah bir rimel kullanmak işinizi görecektir. Göz kalemi ise beyaz seçilmelidir. Kirpik diplerine uygulanan beyaz renkteki göz kalemi gözlerin olduğundan daha büyük gözükmesini sağlar. Bu da buğulu makyajın gözlerinize daha çok yakışması ve oturması demektir. Bu makyajda kuyruklu bir eyeliner uygulaması yapmanıza gerek yoktur. Jel eyeliner ve fırça yardımı ile göz kapağınızda hafif bir çizgi oluşturmak makyajın bitişini yapmak için yeterli olacaktır.

Retro Göz Makyajı: Retro göz makyajı oldukça nostaljik bir makyajdır. Eski yıllara dönüşü seven kişiler için seçilebilecek bir makyaj olan retro makyajda gözler için yapılabilecek ekstra bir durum bulunmamaktadır. Sadece renk seçimlerine dikkat edilmelidir. Reto makyaj kahve tonlarında yapılmalıdır. Kullanılacak olan fardan daha açık renkte bir far kaş altına sürülerek kaşın daha kalkık ve yukarda görünmesi sağlanmaktadır. Daha sonra göz kapağı çizgisine uygulanacak fardan daha koyu tonda bir far uygulanır ve esas fara geçilir. Göz kalemi ve rimel uygulaması ise her zamanki gibi klasik bir şekilde yapılarak makyaj sonlandırılır.

Göz makyajı tekniklerinde en önemli durum renk seçimidir. Uygulama şekillerinde çok az fark bulunmasına rağmen renk seçimleri tekniğin kendisini göstermesini sağlamaktadır. Aynı zamanda hangi tekniğin nasıl bir konsept için kullanılacağı da önemlidir. Siz de göz makyajı için farklı teknikler denemek istiyorsanız yukarıdaki tekniklerden faydalanabilirsiniz.

Check Also

saclara yanlis ombre uygulanmasi

Ombre Dudak Makyajı Nasıl Yapılır?

Ombre Dudak Makyajı Nasıl Yapılır? Ombre, monokromatik olan iki farklı renge sahip olmak anlamına gelir. …

Subscribe
Bildir
guest

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x