Resim Galerisi için Buraya Tıklayınız.

Parlak Retro dalgalar kesinlikle ustaca eller  gereken bir saç modeli, ama biz evde son derece şık ve güzel bu dalgaları yapmak için tavsiye ve öğreticilere bakabiliriz: Özet olarak temiz, taranmış saçları eşit parçalara ayırıp kıvırma tekniği ile yapabiliriz, bu dalgalar Fransız kadınlarından ilham alınmış en güzel saçlardır.Biz bütün bu bölümümüzde  her saç uzunluğu için evde dalgalı saç yapımı için kullanabileceğiniz yardım aşamaları ekledik. Ünlülerin kuaförleri nasıl bu retro dalgalı saç modellerini yapıyor aşağıdaki aşamalardan öğrenebilirsiniz. ve  bu öğretici yazımız ve resimlerimiz de herhangi bir saç uzunluğu için dalgalı saçları yapabilirsiniz. Nasıl yapıldığını görmek için okumaya devam edin!

Önce

Doğal yollar ile  kurutulmuş saç ile işe başlayın ve saçınıza bir yan kısmını verin.

Adım Bir: Bölüm

Küçük, ince saç tutamları ile çalışın ve saçınızı saçınızı ayırın.

Adım İki: Maşa

Küçük- maşa demir (3/4-inch veya 1-inç ) kullanınız, yüzden paralel olarak yere yatay olarak tutarak, altındaki saç bölümünü kıvırın.

Adım üç: Parmağa dolama ve sabitleme

Maşayı bıraktıktan sonra, parmağının etrafında o saç tutamını  sarın başınızın üstüne doğru toka ile tutturun. Tüm kafanızda bu  yolu yapın, ama saç çizgisi etrafında saçın bir bölümünü dışarıda bırakın.

İlgili; Isı olmadan evde dalgalı ve kıvırcık saç yapımı

Dördüncü Adım: Bıraktığınız saçlar

Sizin saç çizgisi etrafındaki saçlar için, aynı tekniği tekrarlayın, ancak oldukça altında yüzünüzden  daha uzak, düz geri doğru bu parçaları kıvırın.

Adım Beş: Yine sarın ve tutturun

Sadece aynı yönde kıvrılmış  geri deki saç sarma adımını yineleyin.

Bunu da kaçırmayın; Isısız En Kolay Dalgalı Saç Yapımı-Anlatımlı Video

Adım Altı:  Saç spreyi

Bütün saç kıvrıldıktan  sonra, daha hafif bir saç spreyi ile sabitleyin,  saçlarınızı daha doğal tutum verecektir.Ayrıca saçlarınıza dalga ve bukle yapmayı düşündüğünüzde kuru şampuan kullanın ve saç kremi uygulamayın.

Yedi Adım: Saçları çözün

Birkaç dakika sonra, tutturduğunuz saçları çözün ve bukleleri silkeleyerek  tümünü spreyleyin. Kuru Doku Sprey kullanın.

Adım Sekiz: Fırça

Hafifçe bukleleri taramak için yumuşak ve büyük bir saç fırçası kullanın. Sonra, küçük bölümlerde, bir kaç Krepe için bir tarak kullanın. Bu saçlarınıza daha çok hacim yaratır .

Bitti!
Beklemeyen ve fırçalanmış dalgalar için saç spreyinden hafifçe sis yapın ve  bitirin!

Kimler Neler Demiş?

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Bildir