Saç Rengi Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler | 2021

Saç Rengi Seçimi Neye Göre Yapılmalı?

Saç renkleri için herhangi bir kısıtlama olmasa da. Hangi rengin seçileceğine dair önemli noktalar bulunmaktadır. Kıyafet seçiminiz, makyaj tarzınız, bulunduğunuz ortam, teninizin rengi gibi birçok etmen, saç renginin nasıl olması gerektiğini belirlemektedir.

Size uygun saç rengi seçimi yaparken, mutlaka göz renginizi de değerlendirmelisiniz. Elbette ki doğal olmayan yollarla göz renkleri değiştirilebilir. Fakat saç renkleri doğal göz rengine göre değiştirildiğinde daha alımlı bir görünüm sunacaktır.

• Yumuşak yeşil veya kahverengi göz rengi için saç renkleri seçiminde daha sıcak tonlar tercih edilebilir. Altın sarısı ya da altın kahverengi tonları önerilen renkler arasındadır.


• Mavi veya gri göz renklerinde daha serin tonlu saç renkleri uygun olacaktır. Platin, küllü sarı, küllü kahverengi ve sarı tonlarını rahatça kullanabilirsiniz.

Ten Rengine Göre Saç Rengi Seçimi

Ten renginiz, saç rengi seçimi yaparken önemli bir değişken ve ayırıcı bir özellik olarak karşınıza çıkar.

Gözlerinizin Rengine Göre Saç Rengi Seçimi

koyu kestane rengi ombre sac modeli
Koyu kestane rengi ombre sac modeli
Yuvarlak Yüz için Saç Modeli
Yuvarlak Yüz için Saç Modeli

• Ten renginiz koyu ise ve gri saçlarınız varsa ve tam bir kapatma sağlamak istiyorsanız, kahverengi ve sarı arasında ince bir geçiş rengi olan sarı tonlarını seçmenizi tavsiye ederiz.

• Buğday tenli iseniz kırmızı, kahverengi, açık kahverengi ve bordo ile denemeler yapabilirsiniz.

Mor Mavi Yeşil Saç Rengi Seçimi

Eğer saç rengi olarak mor, mavi veya yeşil gibi doğal olmayan bir renk seçmek istiyorsanız, bunun gardırobunuzdaki kıyafetlerle uyum sağlayıp sağlamayacağını kontrol edin. İş yerinizde veya okulunuzda giymeniz gereken kıyafetlerle uygun olup olmayacağını değerlendirin.

Bu makaleye de mutlaka göz atmalısınız ;)  Burgu Topuz Nasıl Yapılır?

Çok zıt renkler sizi olduğunuzdan daha yaşlı gösterir. Bu nedenle aşırı açık tenliyseniz koyu renklerden kaçının. Saç rengi seçiminde uç renkler için temkinli davranmakta yarar vardır.

Saç Rengi Gölgeleri Nasıl Seçilir?

Orta Kahverengi Ve Altın Rengi: Çok kahverengi olmayan ya da çok siyah olmayan saçlar için, araya altın rengi dalgalar yerleştirmek çok iyi sonuç verir.

Esmer tenli ve kahverengi gözlülere yakışan saç renkleri
Esmer tenli ve kahverengi gözlülere yakışan saç renkleri

Ombre: Moda dünyasında aşağıdan yukarı doğru uygulanan kademeli solma, genel olarak çok güzel sonuçlar vermektedir.

Kırmızı ve Siyah Uyumu: Uzun parlak siyah saçlarınız varsa, koyu kırmızı renk dalgaları yaptırın.

ombre sac modelleri fiyatlari 5 2016
Ombre Saç Modelleri Fiyatları

Koyu Kahverengi ile Karamel: Eğer saçlarınız koyu kahverengi ise araya karamel tonlarında dalgalar yaptırırsanız, elde edeceğiniz sonuç güzel olur.

ombre 2016 sac renkleri 1
Ombre Saç Renkleri

Siyah Saçlar ile Çikolata Rengi: Siyah saçlar için önerilen bir başka saç gölgesi, çikolata tonlarıdır.

ombre sac modelleri fiyatlari 5 2016
Ombre Saç Modelleri Fiyatları

Açık Kahverengi ile Koyu Kahverengi: Eğer koyu kahverengi saçlarınız varsa, aralarına açık kahverengi gölgeler yaptırırsanız. Bu iki tonun eşleşmesinden çok memnun kalırsınız.

ombre sac modelleri fiyatlari 4 2016
Ombre Saç Modelleri Fiyatları

Siyah Saçlar ile Bal Rengi: Siyah saçların arasına altın rengi ile açık gölgeler yaptırmak, daima çok iyi sonuç verir.

100 ombre sac modelleri 2016 11 2016
Ombre Saç Modelleri

Siyah veya Koyu Kahverengi ile Bordo Dalgalar: Siyah ya da koyu kahverengi saçlarınız varsa o zaman araya bordo gölgeler yaptırmak, en popüler uygulamalardandır.

2016 Trendi Bordo Saç Rengi
Trend Bordo Saç Rengi

Siyah Saçlar ile Kahverengi Dalgalar: Koyu siyah saçlar arasına kahverengi dalgalar yaptırmak her zaman çok iyi sonuç veren klasik bir yöntemdir.

2018 kahverengi balyaj sac modeli

Siyah Saçlar İle Bakır Rengi Dalgalar: Cesur bakır rengi dalgalar, siyah saçlar ile çok iyi sonuç verir.

2018 gri saclar

Balyaj: Koyu renkten, açık renge geçiş yapmak isteyen herkes için balyaj çok iyi bir seçimdir. Ombreden farklı olarak saçlarınızda orta uzunlukta renk dalgaları oluşturur. Balyaj yaparken saç kökleri doğal renginde kalacağı için, doğal olmayan renkleri de seçebilirsiniz.

Bu makaleye de mutlaka göz atmalısınız ;)  Yüzü İnce Gösteren Saç Modelleri | 2021

Kalıcı Saç Renkleri Nedir?

Kalıcı saç renkleri süpermarketlerde satılan kutulu saç boyalarıdır. Zamanla renk canlılığını kaybetse de, renk hiç bir zaman kaybolmaz. Kalıcı saç rengi, saçınızı 2 ton daha açabilir veya koyulaştırılabilir. Renk saç kütiküllerine nüfuz eder ve saçınızı renklendirir. Saçınızda kalıcı olarak kalır ancak 4-6 hafta sonra rengin açıldığını görürsünüz.
Kalıcı saç renkleri saçlarınız beyazlaşmaya başlıyorsa kökten gelen gri renkleri kapatmak konusunda çok başarılı sonuç verir. Ayrıca evde kendiniz uygulama yaparsanız oldukça ekonomik bir yöntemdir.

Kalıcı Saç Renkleri Nasıl Uygulanır?

Uygulamadan önce saçınızı yıkanmamış olduğundan emin olun. (En az 12 saat) bu durum saç derisinde bulunan doğal yağların, uygulanacak kimyasalların saçınıza fazla zarar vermesini önler. Uygulamadan önce, kullanacağınız kutudaki talimatlara göre renklendirici karıştırmanız gerekir. Ellerinizin boyanmasını veya tahriş olmasını önlemek için kutuda verilen eldivenleri mutlaka kullanın.

Bir önceki yazımız olan Koyu Balyajlı Saç Renkleri | 2021 başlıklı makalemizde gölgeli kahverengi, gölgeli kumral saç ve gölgeli saç hakkında bilgiler verilmektedir.

Subscribe
Bildir
guest

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x