Resim Galerisi için Buraya Tıklayınız.

Her kıyafette olduğu gibi kaban ve mont seçiminde de vücut şekli çok önemli.Her kaban ve mont her kadında aynı şekilde durmaz, bu yüzden kış modasının en temel parçası kabanlarımızı seçerken vücut tipine göre seçim yapmalıyız.Bu şekilde şık ve rahat bir stil oluşturabilirsiniz.Sokak modasına baktığımızda Anvelop ve maxi kabanların çok popüler olduğunu görüyoruz ama bu kabanları satın almadan önce vücut şeklinize uygun olup olmadığını değerlendirmeniz kötü veya şık görünmenizde etkili bir detaydır.

 İşte vücut şekline  göre manto ve kaban seçimi için bilmeniz gerekenler

Armut vücut tipi için kaban ve manto seçimi

Armut vücut şekline sahipseniz kaban ve manto seçiminiz belden kuşaklı modeller olmalı.Bu şekilde bel kısmınızı daha ince gösterebilir kadınsı bir görünüm elde edebilirsiniz.Çok kaba ve kalın kabanlar yerine daha çok vücudunuzu oturan ve bel oyuntusunu vurgulayan modeller modeller seçmelisiniz.

Büyük göğüslü ve üstü geniş olanlar için kaban seçimi

Büyük göğüsleriniz varsa veya vücudunuzun üst kısmı daha geniş ise kaban ve manto seçiminde düğmeli olanların yanı sıra fermuarlı olanları seçmeniz size daha çok yakışır.Düğmeli kabanlarda düğme altında iki kat olduğundan sizi daha geniş gösterir.Ama fermuar ortada birleştirdiği için kaba görünümü yok eder.

Kısa Boylular için kaban ve manto seçimi

Minyon ve kısa boylu kadınlar boyunu  daha uzun göstermek için kısa manto ve kabanları tercih edebilirler. En uzun dizin üzerinde biten manto boyları tercih edilebilir. Salaş  ve Oversized modeller sizi daha kısa gösterebilir.Vücudunuzu saran bileklerinizi kadar uzanan kabanlarda size yakışabilir.

Kilolu büyük beden bayanlar için kaban ve manto seçimi

Kilolu bayanlar daha çok kendilerini daha ince gösterecek, kadınsı bölgelerini vurulayan kaban ve mantolar seçmeliler. A kesim gelen kabanlar size yakışabilir.Kabarık kumaşlı manto ve kabanlardan uzak durmalısınız. Anvelop kabanlarda sizi kalın gösterebilir.Asimetrik kesim manto, pelerin ve pançolar da size çok yakışır.Kürk ve peluş kabanlar sizi kilolu gösterebilir.

Atletik vücut tipli kadınlar için kaban ve manto seçimi nasıl olmalı?

Peplum gibi vücut tipinizi kıvrımlı gösterecek kaban ve mantolar seçmelisiniz. Anvelop mantolor size çok yakışır.Yine belinizi saran kemerli modelleri de tercih edebilirsiniz.

Zayıf bayanlar için manto ve kaban seçimi

Vücudunuza orantı getirecek kalın dokulu manto ve kumaşlar sizi daha güzel gösterir. Peluş, puf ve kürklü kaban ve mantoları seçebilirsiniz.

1
Kimler Neler Demiş?

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
mstf Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
mstf
Ziyaretçi
mstf

Kaban seçimi yaparken vücut tipinize uygun olması önem taşır. Ben kendime uygun uyan kabanları trendlere göre önceden araştırıyorum.