Smoothie İçecekler ev yapımı doğal, taze mevsim meyvelerinden yapılmış tatlı ve doldurulmuş bir içecektir. Milk shake benzeyen ama daha sağlık ve doğal bir içecek.Sporcuların ise içine protein tozu ekleyip içtikleri bilinir.
Bugün sizlere yazın taze meyveleri yapabileceğiniz sağlıklı Smoothie tariflerinden en lezzetli olanları listeledik.

1. Meyveli ve sebzeli Smoothie tarifi

bir meyve porsiyonu ve özellikle lezzetli sebzelerden yapılır. Bu bizim favori yeşil smoothies içeceklerimiz den biri olur. Avantaj: chia tohumları tüm gün enerjik olmanıza yardımcı olur. Eğer sağlıklı bir tatlı isterseniz içeriğindeki Muz harikadır. Chia, muz ve ıspanak karışımı bu sağlıklı ve leziz Smoothie vermektedir:
Malzemeler
1 fincan şekersiz badem sütü 1/2 su bardağı dondurulmuş mango 1 olgun muz 1 avuç taze ıspanak 1 çay kaşığı chia tohumu tüm malzemeyi birleştirin ve bir blender ile karıştırın! İstediğiniz kıvama bağlı olarak biraz daha badem sütü ekleyin.

2. Fıstık Ezmesi, Muz ve Yulaf Milk Shake Tarifi

Muz, fındık, süt, protein dolu fıstık ezmesi, güzel yulaf, sağlıklı keten tohumu – sizin sağlığınız için harika bir içecek. Bir milk shake içiyor gibi ama, aynı zamanda hissediyorsunuz. Evden çıkmadan önce acele ettiğiniz günlerde içmeniz için enerji dolu ve bol sağlıklı leziz bir içecek. !

Smoothies içecek Tarifi

Smoothies içecek Tarifi

Malzemeler ve hazırlama

Fıstık Ezmesi, Muz ve Yulaf Milk Shake Tarifi: 2 bardak soğuk badem sütü (soya veya normal süt de lezzetli olurdu) 1 muz, donmuş (parçalar halinde kesilmiş idealdir – kesinlikle soyulmuş muz) 1/4 fincan fıstık ezmesi 1 tepeleme çay kaşığı bal 1 çorba kaşığı keten tohumu, öğütülmüş 2 çay kaşığı yulaf, ince bir toz haline getirilmiş keten tohumu .  Bir blender içine, badem sütü, muz, fıstık ezmesi, bal ve inceltilmiş keten tohumu ve yulafı birleştirir. Hiçbir muz parçası kalmayana kadar iyice karıştırın. Bir bardağa dökün ve hemen keyfini çıkarın.

3. Ispanak ve armutlu Smoothie Tarifi

Yeşil sağlıklı bir ıspanak, armut, muz ve krem badem sütü ile sihirli sağlıklı bir içecek. Bu karışım sizin için ne kadar iyi ve çok lezzetli unutmayacaksınız.

Malzemeler
ıspanaklı ve armutlu Smoothie Tarifi; 1tepeleme su bardağı ıspanak yaprakları, 1 tepeleme su bardağı doğranmış lahana yaprakları 1/2 armut, 1 dondurulmuş soğuk muz, soğuk 1/2 bardak badem sütü (ya da soya sütü veya portakal suyu), 1 yemek kaşığı bal.

1. Lahanaların kalın saplarını iri şekilde doğrayın ve yaprakları çıkarın. 2.. Bir blenderda lahana sapları, ıspanak, badem sütünü birleştirin. 3. Hiçbir bir büyük parça kalmayıncaya kadar karıştırın. 4.. Blender durdurun ve muz, bal ve armut ekleyin. Pürüzsüz oluncaya kadar karıştırın. Hemen keyfini çıkarın.

Kimler Neler Demiş?

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Bildir