Resim Galerisi için Buraya Tıklayınız.

Bugün sizlere yuvarlak yüz şekli için 67 en uygun mükemmel saç kesimlerinden ve modellerinden bahsedeceğiz.

Uzun ve katlı saç kesimleri yanı sıra kısa ve kahküllü, seksi ve tatlı yuvarlak yüzlere yakışan saçlardan sizin kişilik ve yaşam tarzınıza uyacak şekilde mükemmel bir saç stili sizde bulabilirsiniz. Bu saç kesimlerini ve modellerini evde kendiniz şekillendirmek için stil ipuçları, kullanmanız gereken ürünler ve ekstradan özel kuaförlerin kullandığı ipuçları ile sizin görünümüz de tüm gün muhteşem olacak.

Yuvarlak yüz tipine göre en güzel saç kesim modelleri

Yuvarlak yüz yapısı yüzümüzün genişliği, uzunluğu neredeyse aynı ölçüdedir. Sert kenarlı bir yer olmaz. Dairesi şekilli olup,yüz hatları belirgin hale getirilerek ovale doğru oval gibi gösterilmeye zorlanmalıdır. Bu nedenle yüzümüze çok daha uzun ve ince yapılı bir görünüm kazandırmaya çalışmalıyız. Yüz hatlarımızın dahada uzun bir görünüm kazandırmak için natürel dalgalar ve çene hizasından başlamış katmanlı saç kesim modelleri veyahut uzun perçemler seçebiliriz.

UZUN VE KATLI SAÇ MODELİ
Bu uzun katmanlı saç kesimi ile gözler daha belirgin elmacık kemikler daha ortada olur  yuvarlak yüzleri olanlar için idealdir bir saç kesimi.

Nasıl Stil verilir:

Nemli saça biraz şekillendirici krem sürülür.
Saçları düz bir büyük fırça kullanarak saç kurutma makinesi ile kurutun .
Bir ısı koruyucu sprey uygulanarak ve düzkeştirici demir ile düzleştirme işlemi bitirilir.
Önerilen Ürünler:

Katlı ve uzun saç modeli için en iyi yüz şekilleri:

yuvarlak, oval

TATLI VE KISA SAÇ KESİMLERİ
Saçın ön kısımları biraz uzun bırakılıp  yana doğru atılmalı.Bu tarz saç stilinde saçın tepe kısmı yüksek hacimli olmalı.Bu şekilde yuvarlak yüzün daha daha oval görünmesi sağlanır, Yuvarlak yüzlere inanılmaz hacim ve yükseklik sağlar.

Nasıl Stil için:

Saçlara stil vermek için şekillendirici köpük bol miktarda kullanılır.
Fırça ve fön makinesi ile 1-1 / 4 inç yuvarlak fırça, kuru saçlarda  fön makinesini sürekli fırçayı tutarak şekil verilir .
Uzun süren beklemeden sonra  saç spreyi ile bitirin.

Bu saç modelinin en iyi yakıştığı yüz şekilleri :

yuvarlak, oval, damla

KOYU GÜZELLIK

Koyu saç renkleri yüzünü uzatmak, için ideal saç renkleridir.Düz ve dalgalı stilleri yüz hattınızı çevrelemesini sağlayarak yüzünüzün yuvarlaklığını yumuşatabilirsiniz. Bu modelde sadece biraz kat vardır.Çok sade olması için kat kesimi uçlara yakın tutulmalı.

Nasıl Stil iVerilir

Saçlara  parlaklık veren serum kullanılmalı.
Düz saç yapmak için büyük bir fırça ile saçlar kurutulur, kahküller uzun ve hafif yana doğru fönlenmeli.
Esnek tutmak için şekillendirme sprey ile bitirin.

En İyi Yüz Şekilleri:

yuvarlak, oval

YANA AYRILMIŞ KAHKÜLLÜ SAÇ
Bir yana ayrılmış uzun kahküllü saç, herhangi bir kesim için büyük bir güzel dokunuş ekler. Yuvarlak yüzler için bir açı oluşturur!
Stil için:

Saç kökleri fön fırçası ile biraz hacim verilir ve kahküller yana doğru fönlenir.
Daha sonra kuru saçlara ısıdan koruyucu sprey sürülüp saç düzleştirici ile düzleştirilir. İsterseniz maşa ile istediğiniz büyüklüklerde bukleler yapabilirsiniz.
yumuşatıcı ve sabitleyici bir saç spreyi ile bitirin.

Yakışan en iyi yüz şekilleri:

yuvarlak, oval, kalp, armut

Yuvarlak yüz şekillerine yakışan saç modelleri için aşağıda görselleri incelemeyi unutmayın…

Yeni Yuvarlak yüzler için Saç Stilleri

Değerli okurlarımız bildiğiniz üzere biz kadınlar için saç modelleri çok önemlidir. Bu nedenle saç modeli seçerken çok kararsız kalırız. Ancak kararsız kalmadan önce saç modeli seçerken bazı hususlara dikkat etmemiz gerekmektedir. Bu hususların başında cilt rengi ve yüz şeklimiz gelmektedir. Saç modelleri ile yüz şekilleri arasında bir uyum olması gerekmektedir. Aksi takdirde saçlarınız yüzünüzden bağımsız bir hal alarak kopuk bir görünüme neden olur. Tabi birçok farklı yüz şekli bulunmaktadır. Uzun, ince, kare ve yuvarlak olmak üzere yüz şekillerinden biz bugün yuvarlak yüz şekline uygun saç modellerini inceleyeceğiz.

İlk olarak yuvarlak bir yüz şekline sahipseniz oldukça şanslısınız. Çünkü yuvarlak yüz şekli çoğu saç modeline uygun olmakla beraber saçlarınızı ister kısa ister orta ister uzun boydaki saç modellerinde kullanabilirsiniz. Ama yuvarlak yüzlerde orta boydaki saç modelleri daha çok yakışmaktadır. Bu nedenle ilk tercihiniz orta boylu saçlar olsun.

Yuvarlak yüz şekline sahip kadınlar orta boylu dalgalı saç modelleri oldukça ideal seçenekler arasında yer almaktadır. Omuz hizasındaki dalgalar yüzünüzü sararak komple bir görünüm ortaya çıkaracaktır. Saçlarınızı 2017 yılının trend aç renklerinden biri ile boyadığınız da ise mükemmel görüneceksiniz. Bunun yanı sıra katlı kesimler yuvarlak yüzlerde hoş bir görüntüye sebep olmaktadır. Katlı dalgalı kesimlerle daha şık bir hale kavuşabilirsiniz. Yuvarlak yüzlü kadınlar için bir diğer ideal seçenek ise pixie saç modelidir. Pixie saç modelinin  biraz daha uzun bir hali yüzünüzü ortaya çıkaracaktır. Yüz güzelliğiniz ve saç modelinizin şıklığı ile tüm gözleri üzerinize çevirebilirsiniz. Başka bir seçenek olarak ise yuvarlak yüzlü kadınlar uzun saç modellerinden birini tercih edebilirler. Olabildiğince dalgalı saç kesimlerini kullanmalarını tavsiye ediyoruz. Farklı ve son olarak Kahkül ve perçemli saç modelleri yuvarlak yüzlü kadınları daha tatlı ve sevimli bir hale büründürmektedir. Bildiğiniz üzere birçok ünlü model ve şarkıcılar arasında da yuvarlak yüz şekline sahip olan kişilerde bulunmaktadır. Beğendiğiniz ve kendinize benzettiğiniz ( yüz şekli olarak ) bir ünlüyü kendinize rol model olarak alabilirsiniz.

1
Kimler Neler Demiş?

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
Yuvarlak yüzlere yakışan kısa saç Modelleri 2015 | Kadinveblog Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
trackback

[…] Ayrıca bakınız: Yuvarlak yüzler için uygun saç kesimleri […]