Home / Saç Modelleri / 2019 Modası Bayan Kısa Saç Modelleri
2019 bayan kisa saç modelleri 2

2019 Modası Bayan Kısa Saç Modelleri

Dünya çapında ve Türkiye de birçok ünlü uzun saça göre daha çok kısa saç modellerini tercih etmekte. Birçok kadın tarafından öteden beri kullanılan bu saç tipi. Özellikle davetlerde kadınları gerçekten şık bir görünüme büründürebiliyor. 2019 yılı kısa saç modelleri kategorisinde gerçekten önemli bir yere sahip olan kullanışlı saç modelidir. Kısa saç alt kategorisinde kısa küt, Bob, katlı kesim, kısa örgü saç modelleri bayanların çokça tercih ettiği alt modeller arasında.

Çoğu kadın hayatında bir defada olsa saç modelini kısa saç olarak kestiremese bile aklından geçmiştir. Saç kesimini yaptırırken özellikle ilk defa kısa kestiriyorsanız mutlaka uzman bir kuaföre yaptırın çünkü uzman kuaförler saç yapınızı dikkate alarak kesim yapacaklardır. Yüzünüzün tipi, saçlarımızın kalın veya ince olması, boynumuzun uzunluğu ve yapısı, vücut yapımız hepsini dikkate almak saçlarınızı kısa saç kesim yapacaklardır.

Kısa saç bulunduğu kadının çekim kuvvetini ve cazibesini arttırır. Kısa saç bulunduğu kadını diğer kadınlardan farklı yapar. Düşünün bir basitçe şekle giren saçlarınız olsun istemez misiniz. ufacık bir hareket ile saçlarınızı modele sokar ve havasını değiştirirsiniz. Şunu belirtmek gerekir ki kısa saç modellerinin rahatlığını benimsemiş ve alışmış bir kadın, her zaman saçlarını biraz daha kestirip Pixie yaptırmayı bile düşünür.

Yüz şeklimize yakışan modelleri ve saçlarımızı kısa kesim yaptırmanın verdiği öz güven patlaması kısa saç modellerini yaptırmadan önce hangi yüz şekline göre nasıl modeller seçmeliyiz konusunu ele alalım. Kısa saç pişmanlık asla bir pişmanlık değil bunun aksine, saçlarımız için verdiğimiz en doğru karar olması açısından yüz şeklimize yakışacak saç modelini ince eleyip sık dokumamız gerekecektir.

 

Ayrıca Diğer Konumuz Olan 2019 En Poüler Kadın Kısa Saç Modelleri Makalemizede Buradan Göz Atabilirsiniz.

 

Check Also

ombre2019

Ombre Nedir? 100 Farklı Ombre Saç Modelleri | 2020

OMBRE Nedir? Ombre basit şekilde kendi saçımızın kendi saç tonunuzun 2 veya 3 ton daha …

Subscribe
Bildir
guest

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

2 Yorum
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] dikkat etmemiz gerekmektedir. Bu hususların başında cilt rengi ve yüz şeklimiz gelmektedir. Saç modelleri ile yüz şekilleri arasında bir uyum olması gerekmektedir. Aksi takdirde saçlarınız yüzünüzden bağımsız bir hal alarak kopuk bir görünüme neden […]

cemre
7 ay önce

.Bir zamanlar uzun saç modası vardı.Kısa saçlar cidden kadınlara ayrı bir hava katıyor.Artık günümüzde kısa saç her zaman tercih edilen bir model olarak karşımıza çıkacak gibi gözüküyor.

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x