Resim Galerisi için Buraya Tıklayınız.

Çalışan iş kadınları genelde acele ile kıyafetlerini eşleştirir ve genelde ilk buldukları ince çorap yada opak çorap ile elbisesini giyer.Acele kararlar kadınları hataya sürükler… Elbise ve eteklerde genel izlenim çok önemli ve külotlu çoraplar ile doğru bir şekilde kombinlenmeli…Kış aylarında siyah taytlar ile de yine mini eteklerinizi birlikte giyebilirsiniz.ama taytınız çorap gibi esnek olmalı ve vücudunuzu iyi sarmalı. Bu gün sizler ile elbiseler ve etekler ile çorap ve tayt  birleştirmenin en doğru yollarından ve bilmeniz gereken ana ipuçlarından bahsedeceğiz.

  • 1. herhangi bir elbise ve ayakkabı ile eşleşecek ince çorapların bir çok çeşidi vardır.. Bunlar cildinizin tonuyla iyi eşleşen ve bacaklarınızı daha pürüzsüz ve daha yumuşak hale getiren çoraplar olmalı. Aceleniz varsa en iyi seçenekleri bulmak için için önceden ayarlamanız gerekir.
  • 2. Eğer ince çorabınızın tonu parlak ise ,  daha iyi bu zaten uzun süredir moda olarak kabul edilir.eğer siz kötü bir çorap seçmek istemiyorsanız cildinizin daha koyu tonların da ince çorap, asla tercih etmeyin. Eğer çorap  tonu cildinizin doğal tonuna maksimum yakın değilse giymeyin.
  • 3. Bir dar elbise için, altından çorabın üst çizgi  izlerinin belli olmaması için kesintisiz kilotlu çorapları kullanmalısınız.
  • 4. İş tarzında file dokulu veya desenli çoraplara izin verilmez. Bir iş takım elbisesi için seçtiğiniz çorap  tonu, pürüzsüz, yumuşak ve mat tasarım ile doğal doku  birlikte nötr olmalıdır.
  • 5. Klasik mini siyah elbisede görsel olarak eşleşen desenli çoraplar bacaklarınızın görünümünü uzatacaktır ve  mükemmel bir görünüm verecek.
  • 6. Eğer koyu tonda ayakkabı ile birlikte koyu renkte  bir elbise giyecekseniz şeffaf ince çoraplar çoraplar daha çok uyumlu olacaktır.Kış için ise yarı saydam siyah ince çorap çeşitlerinden seçebilirsiniz.
  • 7. Ama şimdi sonbaharda kalın siyah tayt ve opak çorap ile güpürlü ve dokulu eteklerinizi giyebilirsiniz. Ayakkabı tonu tercihen tayt tonu veya etek tonu ile uyumlu olmalıdır.
  • 8. Asla siyah tayt ya da cilt tonunda tayt ile beyaz çizmeleri giymeyin.Daima siyah botları tercih edin.
  • 9.Ayrıca beyaz tayt ve çoraplar, bacaklarınızı görsel olarak genişletecek, bu yüzden ince bacaklar istiyorsanız koyu gri, siyah tonları çorap ve  tayt,yada  koyu lacivert, kahverengi, koyu yeşil, vb gibi renkler seçmelisiniz. Koyu renklerin diğer avantajı bacaklarınızı  uzun gösterecektir.
  • 10. Eğer baskılı tayt tercih ederseniz, klasik siyah, beyaz veya gri renklerde olmalı.Aynı zamanda elbiseler ile uyumlu olmalıdır.

Elbise ve Etekler ile Tayt / Çorap kombinleri için aşağıdaki galerimiz den fikir alabilirsiniz. Galerimize 11 Güzel 2016 – 2017 Sonbahar – Kış Etek, Çorap ve Tayt Giyimi Hakkında Kombinler Ekledik.

2
Kimler Neler Demiş?

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
trackback

[…] Daha fazla: Elbise ve Etekler ile Opak Çorap Giymenin yolları […]

trackback

[…] Ayrıca bakınız ; Elbise ve Etekler ile Tayt / Çorap Giymek İçin 10 İpuçu […]