Yaz Mevsiminde Saç Bakımının Önemi

Yaz Mevsiminde Saç Bakımının Önemini Bu 2016 Yazında Sizlere Hatırlatmak istedik. Saçlarının Bakımlarına Özen Gösteren Hanımlara Özel Saç Bakım Sırları.

Bildiğiniz üzere yaz mevsiminin gelmesiyle havalar gittikçe ısınmaya başladı ve bu sıcak havalarda sağlığımız birçok açıdan tehlikededir. Bu tehlike içinde cilt sağlığımız ve saç sağlığımız gelmektedir. Her ne kadar güneş ışınlarının bazı yararları olsa birçok zararı da bulunmaktadır. Bu zararlı ışınlardan olabildiğince korunarak en değerli varlıklarımızdan olan saç sağlığımıza zarar vermemeliyiz. Peki yaz mevsiminde güneşten kaçmak imkansız saçlarımıza nasıl bakım yapacağız diye merak ediyorsanız makalemizi okumaya devam ediniz.

Belirli bir Kronik hastalığınız varsa ya da Kronik Hastalığı olan biri ile aynı evde yaşıyorsanız aşağıdaki linkte yer alan ankete katılarak Akademik bir çalışmaya katkıda bulunabilir;gelecektekronik hastalığı olan kişiler ve ailelerinin sorunlarının daha iyi anlaşılmasını sağlayabilirsiniz. Aşağıdaki link sizi kısa bir zamanınızı alacak Google Anket formuna yönlendirecektir.
Teşekkür ederiz.

İlk olarak saçlarınızı güneş ışınlarından korurken kimyasal içerikli şampuanlar kullanmamaya özen gösteriniz. Mutlak süreçte doğal şampuanlar kullanarak saç sağlığımızı koruyabilirsiniz.


Daha sonra ise saç bakımı için birçok ürün temin ediniz. Birçok bayanın saçında boya olmasından ötürü sizlerde saçlarınızı boyuyorsanız güneş ışınlarının saç renginize olumsuz bir etki etmesini istemiyorsanız renk koruyucu saç bakımı ürünleri kullanınız.

Saçlarınızı her gün yıkamamaya özen gösteriniz. Çünkü her gün yıkanan saç ve saç derisi aşınacağından diğer mevsimlerde saç dökülmesi sorunuyla karşı karşıya gelebilirsiniz. Bu nedenle saç yıkama işlemini 2-3 güne çekiniz.

Saçlarınızın sağlıklı ve güçlü bir görünüme kavuşmasına yardımcı olan yağlar güneştende saçlarınızı koruyacaktır. Birçok yağ türü saçlarınıza iyi gelirken yapılan araştırmalara göre argan yağı en çok tercih edilenler arasında yer almaktadır.

Son olarak ise yaz mevsiminde saçlarınıza güneşten korumak için en basit yöntem şapka kullanımıdır. Ancak saçlarınızı fazla havasız bırakmamaya özen göstermelisiniz. Aksi takdirde istemediğiniz başka sorunlarla karşılaşabilirsiniz.

Yaz Mevsiminde Saç bakımı
Yaz Mevsiminde Saç bakımı

Bir önceki yazımız olan Yazın en trend 16 gelin makyajı fikirleri 2015 başlıklı makalemizde 2015 yaz gelin makyajı, en güzel gelin makyajı modelleri ve gelin makyajı hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu makaleye de mutlaka göz atmalısınız ;)  Saç Kırıklarını Kestirmeden Evde Doğal Çözüm
Subscribe
Bildir
guest

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x